BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x

Bota

Përfundon në spital ish-politikani shumë i njohur (Emri)

Përfundon në spital ish-politikani shumë i njohur (Emri)

Ish-presidenti i Bashkimit Sovjetik, Mikhail Gorbachev është shtruar në spital, ku ndodhet për dializë. Këtë e ka bërë të ditur për Gazeta.ru ekonomisti Ruslan Grinberg, drejtor shkencor i Institutit të Ekonomisë të Akademisë së Shkencave Ruse.

Politikani, i cili ishte edhe sekretar i përgjithshëm i Partisë Komuniste Sovjetike, është 91 vjeç.

Dmitry Muratov, kryeredaktor i gazetës së pavarur ruse Novaya Gazeta, tha në mars se Gorbaçovi nuk ishte mirë.
“E vizitova Gorbaçovin në spital. Ai sapo mbushi 91 vjeç dhe nuk është mirë, por më konfirmoi se duhet bërë gjithçka që është e mundur për të ndaluar kërcënimin e një lufte bërthamore,” zbuloi ai në një intervistë. Në vitin 2016, ish-presidentit sovjetik bëri një nderhyrje në zemër.

Në të njëjtin vit Gorbaçovi deklaroi gjithashtu se “turpërohej” nga veprimi politik i presidentit aktual rus Vladimir Putin dhe i kryeministrit të atëhershëm Dmitri Medvedev, protagonistët kryesor të kërcënimeve reale ndaj Perëndimit. Ish-udhëheqësi sovjetik kishte denoncuar “arbitraritetin” e praktikuar nga Putini me mbështetjen e qarqeve të errëta: “Zgjedhjet në Rusi që nga viti 1990 janë më pak të lira se në epokën sovjetike dhe dominimi i shërbimeve të sigurisë në shtet është i papranueshëm”, kishte thëne Gorbacov.

Përfundon në spital ish-politikani shumë i njohur (Emri)