BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Bota

Përfundon takimi Putin-Kim Jong Un, Kremlini zbardh detajet, ja çfarë u diskutua

Përfundon takimi Putin-Kim Jong Un, Kremlini zbardh detajet, ja

Bisedimet ballë për ballë të Kim dhe Putin në një port hapësinor rus sapo kanë përfunduar. Kremlini theksoi se sanksionet e OKB-së ndaj Koresë së Veriut nuk do të pengojnë lidhjet e saj me Phenianin.

Sipas agjencisë shtetërore ruse të lajmeve TASS, i pyetur për sanksionet kundër Koresë së Veriut, zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha:

“Rusia ruan pozicionin e saj në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, por kjo nuk mund dhe nuk do të pengojë zhvillimin e mëtejshëm të marrëdhënieve ruso-koreane.”

Kombet e Bashkuara kanë miratuar gati një duzinë rezoluta që sanksionojnë Veriun që nga testi i parë bërthamor në 2006.

Kur u pyet në lidhje me raportet e bisedimeve të armëve midis të dyve, Peskov tha se “gama e plotë e marrëdhënieve [midis dy vendeve] nënkupton dialog dhe ndërveprim në fusha të ndjeshme, siç është ndërveprimi ushtarak”, sipas gazetës shtetërore Rusia 1.

“Të gjitha çështjet e tjera kanë të bëjnë vetëm me dy vendet tona sovrane,” shtoi ai. “Dhe ato nuk duhet të jenë objekt shqetësimi për asnjë shtet të tretë. Bashkëpunimi ynë kryhet për të mirën e popujve të dy vendeve tona, por jo kundër askujt.”

“Koreja e Veriut është fqinji ynë i ngushtë. Dhe pavarësisht çdo komenti nga jashtë, ne do të ndërtojmë marrëdhënie me fqinjët tanë në një mënyrë që është e dobishme për ne dhe fqinjët tanë.

Më të lexuarat