BREAKING NEWS

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas gabimit të pafalshëm që...

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas
x

Bota

Përgjaket Kuban Bajrami në Afganistan, makina bombë shpërthen në mes të festimeve, ja sa viktima janë shënuar

Përgjaket Kuban Bajrami në Afganistan, makina bombë

Një shpërthim me makinë bombë ka ndodhur gjatë festimeve të Kurban Bajramit në provincën Logar në Afganistan.

Besimtarët myslimanë ishin duke festuar Kurban Bajramin teksa një  sulm i papritur me një bombë të kamufluar brenda një makine i mori jetën 17 personave

Shpërthimi madje ndodhi afër selisë së guvernatorit të provincës teksa njerëzit aty afër ishin duke kryer pazaret për ditën e sotme.

Talebanët kanë mohuar të kenë lidhje me këtë ngjarje teksa Afganistani tashmë po pret një përgjigjje nga ISIS e cila disa orë prej tragjedisë ka vendosur të heshtë.