BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Aktualitet

“Përgjime dhe lidhje me mafian shqiptare”, e pëson keq presidenti i Ekuadorit, rrezikon të...

“Përgjime dhe lidhje me mafian shqiptare”, e pëson keq

Lidhjet me mafian shqiptare, përgjimet dhe aktivietet korruptive dhe kriminale mund të rrëzojnë presidentit e Ekuadorit, Guillermo Lasso.

Dy ditë më parë mediat në Ekuador publikuan disa përgjime të cilat implikonin presidentin e vendit në aktivitete korruptive.

përgjimet përmbanin biseda midis dy gjeneralëve të policisë së Ekuadorit, Giovanni Ponce dhe Mauro Vargas të cilët përpiqeshin të mbyllnin një raport me Emrin “Padrinoja I madh” në mënyrë që të shpëtonin presidnetit e vendit nga impikimet e mundshme.

Ky raport sipas mediave vendase përmbante informacione në lidhje me afera korruptive dhe krimanale ku i përfshirë rezultonte kunati i presidentit Lasso, Danilo Carrera i cili njihet edhe si padrinoja i madh.

Carrero ndër të tjera akuzohet për lidhje të forta me grupe mafioze shqiptare, ndërsa mediat vendase shkruajnë se presidenti i ekuadorit është financuar prej këtyre grupeve për fushatën presidenciale në 2021-shin me 1.5 milionë dollarë.

Një komision i ngritur posacërisht për këtë çështje në Ekuador kërkoi shkarkimin e presidentit Kassi për shkak të përfshirjes së tij të mundshme në një rrjet korrupsioni. Komisioni ka kërkuar gjithashtu që në seancën plenare të Asamblesë Kombëtare, presidenti Lasso të thirret për një tju përgjigjur këtyre akuzave.

Më të lexuarat