BREAKING NEWS

Sulmi ndaj “Top Channel”, analisti: U kalua vija e kuqe, ja biseda që kam bërë me kolegët që punojnë aty

Sulmi ndaj “Top Channel”, analisti: U kalua vija e kuqe, ja biseda
x
BREAKING NEWS

Hetimet marrin kthesë tjetër? Sulmi me armë tek Top Channel, policia ndalon ish-dhëndrin e Pal Kolës, ja çfarë ka zbuluar gazetari Elton Qyno

Hetimet marrin kthesë tjetër? Sulmi me armë tek Top Channel,
x
BREAKING NEWS

Sulmi me armë në Top Channel/ Gazetari: Ja mesazhi që u kam dërguar drejtuesëve të policisë

Sulmi me armë në Top Channel/ Gazetari: Ja mesazhi që u kam
x
BREAKING NEWS

Analisti flet për sulmin ndaj Top Channel, ku humbi jetën roja i sigurisë: U shërben interesave të pronarëve, përfshirjen e medias me krimin

Analisti flet për sulmin ndaj Top Channel, ku humbi jetën roja i
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari: Ju tregoj skenarin e Berishës pas asimilimit të PD-së

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari: Ju tregoj skenarin e Berishës pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në studio/ "A po iu imiton ju krimi i organizuar?" Klodiana përplaset keq me Ramën: Nëse nuk më lë ta shpjegoj le ta mbyllë ekranin moderatorja, kjo është jeta e neveritshme

Plas sherri në studio/ "A po iu imiton ju krimi i organizuar?"
x
BREAKING NEWS

Analisti Vangjeli flet për sulmin ndaj Top Channel: Ja mesazhi që kanë dashur të përcjellin autorët

Analisti Vangjeli flet për sulmin ndaj Top Channel: Ja mesazhi që
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Andi Bushati zbardh skenarin e Alibeajt

Zgjedhjet e 14 majit/ Andi Bushati zbardh skenarin e Alibeajt
x

Bota

"Përgjoni dhe shkatërroni", Vladimir aktivizon me mision sekret 10 avionë rusë

"Përgjoni dhe shkatërroni", Vladimir aktivizon me mision

Ndërsa operacionet vazhdojnë në fushën e betejës ukrainase dhe tensionet midis SHBA-së dhe Rusisë rriten përmes "aksidenteve", më shumë se dhjetë avionë ushtarakë rusë të Flotës së Detit Baltik kanë kryer një stërvitje në qiellin mbi Kaliningrad. Objektivi i simulimit ishte i qartë: kapja dhe shkatërrimi i objektivave konvencionale të armikut. Kjo u njoftua nga shërbimi për shtyp i flotës, i cituar nga agjencia Tass. Situata është alarmante, pasi kjo lëvizje vjen pasi tensionit të lartë në linjën Uashington-Moskë. Në orët e fundit ka pasur situata të ndryshme “të pakëndshme”, si aksidenti me një dron amerikan dhe një avion rus mbi Detin e Zi, të cilit i duhet shtuar edhe avioni rus i përgjuar nga gjuajtësit britanikë dhe gjermanë në hapësirën ajrore të Estonisë. 

Në lidhje me dronin amerikan, nga Moska folën menjëherë për "provokim" dhe kërkuan që Shtetet e Bashkuara t'i japin fund operacioneve "armiqësore" pranë kufirit rus. Nga ana e tyre, amerikanët u përgjigjën duke deklaruar se një luftëtar rus përplasi helikën e një droni që operonte në hapësirën ajrore ndërkombëtare mbi Detin e Zi. Por “incidentet” nuk kanë fund. Ushtria ukrainase bën me dije se ka rrëzuar një dron të armatosur të prodhimit kinez në territorin e saj fundjavës së kaluar. Droni Mugin-5 është prodhohet në Xianmen, në bregun lindor të Kinës dhe disa ekspertë të teknologjisë e quajnë ndryshe atë si “Alibaba drone” pasi janë në shitje deri në 15,000 dollarë në faqet e internetit të tregut kinez. Mugin Limited konfirmoi për mediat perëndimore se ishte mjeti fluturues ishte i tyre, duke e quajtur ngjarjen një “incident të pafat.