Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përleshje mes policisë dhe protestuesve në Greqi (VIDEO)

Video: 

Postuar: 08/09/2018 - 20:07

Tension, dhunë dhe përleshje mes policisë dhe protestuesve në panairin e 83-të të Selanikut që po zhvillohet në Greqi. Sipas mediave gjithçka ka nisur rreth orës 19:00 me orën lokale greke, kur një grup prej 50 personash të maskuar sulmuan me molotov policinë.

Policia është përgjigjur menjëherë me gaz lotsjellës, por situata ka degraduar në dhunë, ndërsa është rrethuar zona ku ishte planifikuar që të mbahej konferenca me zyrtarë të lartë nga SHBA dhe vende të tjera.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2018 - 07:28

Kryediplomatja e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka reaguar dje ndaj propozimeve të fundit franceze e gjermane për krijimin e ushtrisë së Evropës, duke thënë qartë se BE nuk do të transformohet kurrë në një ale

Postuar: 20/11/2018 - 21:26

Në një intervistë të fundit televizive presidenti rus Vladimir Putin duket se ka zbuluar padash

Postuar: 20/11/2018 - 20:02

Vajza e presidentit amerikan, Donald Trump, Ivanka ka bërë të njëjtin gabim formal si Hillary C

Postuar: 20/11/2018 - 19:55

Një balenë e vdekur doli dje në brigjet e Indonezisë e cila rezultoi të kishte në stomak më shu

Postuar: 20/11/2018 - 19:30

Presidenti rus Vladimir Putin ka vënë dje në lojë Bashkimin Evropian në një intervistë sensacio

Postuar: 20/11/2018 - 18:40

Papa Françeskku ka përsëritur lutjet e tij në mbrojtje të kauzës së të varfërve në fjalimin e k

Postuar: 20/11/2018 - 18:22

Ky është momenti qesharak por dhe i dhimbshëm për protagonisten, e cila theu një kyç duke tentu