BREAKING NEWS

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90 dëshmitarët e mbrojtjes, GJKKO thërret Shkëlzen Berishën dhe 71 dëshmitarë të akuzës për aferën e “Gërdecit”

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90
x
BREAKING NEWS

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë Shkëlzen Berishën, ja çfarë pritet të thotë dëshmitari “kyç” i tragjedisë së Gërdecit

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë
x
BREAKING NEWS

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria pas sinjaleve të shërbimeve të huaja

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria
x
BREAKING NEWS

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe “Sky” me kriminelët, Balla paralajmëron "tërmet" në Policinë e Shtetit

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i pjesëmarrjes të deputetëve, nis dezertimi nga aksioni politik i ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i
x
BREAKING NEWS

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën në veri të Kosovës, ja dokumenti që zbërthen prapaskenat e bujshme

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën
x
BREAKING NEWS

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk programohen disbursime nga programi deri në 2025

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk
x
BREAKING NEWS

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë Toptani përballë Ismail Qemalit

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë
x

Bota

Përmbyetjet pas stuhisë “Daniel” në Libi, shkon në 11 mijë e 300 numri i viktimave! Ja sa persona vijojnë të rezultojnë të zhdukur

Përmbyetjet pas stuhisë “Daniel” në Libi, shkon

Ka shkuar në 11 mijë e 300 numri i viktimave nga përmbytjet shkatërruese që goditën Dernën në Libi.

Sipas burimeve nga mediat e huaja, rreth 10 mijë e 100 persona të tjerë mbeten të zhdukur në Derna, qytetin me 100 mijë banorë të Libisë Lindore, pas stuhisë “Daniel”.

Sipas Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Koordinimin e Çështjeve Humanitare (OCHA), përmbytjet gjithashtu vranë të paktën 170 njerëz në vende të tjera në Libinë lindore.

Një ekip shpëtimi nga Malta gjeti qindra trupa në një plazh në Derna, Libi, i cili u godit nga përmbytjet të premten, njoftoi Agjencia për Mbrojtjen Civile të Maltës.

“Ka qenë ndoshta rreth 400, por është e vështirë të thuhet,” tha Natalino Bezina, kreu i ekipit maltez, për gazetën Times of Malta.

Malta të mërkurën vendosi në dispozicion një ekip prej 72 shpëtimtarësh nga ushtria dhe shërbimi i mbrojtjes civile.

Zbulimi i tmerrshëm u bë nga një ekip prej katër vetash, të cilët fillimisht gjetën shtatë trupa, përfshirë ato të tre fëmijëve, në një shpellë buzë detit.

Trupat besohet se janë marrë në det nga përmbytjet e shkaktuara kur shirat e dendur nga stuhia Daniel shkaktuan shembjen e dy digave, duke rrëmbyer një të katërtën e qytetit bregdetar.