BREAKING NEWS

PS zyrtarizon sot kandidaturat për garën lokale, zbulohet surpriza e ‘gurëve të shahut’ që do luaj Rama në zgjedhjet e 14 Majit

PS zyrtarizon sot kandidaturat për garën lokale, zbulohet surpriza e
x
BREAKING NEWS

Njihuni me parashikimin e motit për këtë fundjavë, meteorologia Lajda Porja tregon kur vjen kthesa drastik: Këto janë datat që do ketë...

Njihuni me parashikimin e motit për këtë fundjavë,
x
BREAKING NEWS

A do rritet çmimi i patentave? Autoriteti i Konkurrencës vjen me njoftimin e rëndësishëm dhe merr vendimin e minutës së fundit

A do rritet çmimi i patentave? Autoriteti i Konkurrencës vjen me
x
BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x

Bota

Përmbytjet në Zelandën e Re, raportohet numri i viktimave

Përmbytjet në Zelandën e Re, raportohet numri i viktimave

Të paktën katër persona kanë humbur jetën në qytetin më të madh të Zelandës së Re, Auckland, si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut dhe përmbytjeve të shkaktuara. Sipas ekspertëve të meteorologjisë, në Auckland ka pasur aq shumë reshje shiut në 15 orët e fundit, sa që mund të krahasohet me reshjet e shiut që ndodhin gjatë tërë pranverës dhe verës, transmeton Telegrafi.

Në këtë qytet është shpallur gjendje e jashtëzakonshme, kurse kryeministri i këtij vendi, Chris Hipkins, ka falënderuar ekipet emergjente për reagimin e shpejtë ndaj katastrofës. Kryeministri i ri madje udhëtoi drejt Aucklandit, ku i shprehu ngushëllime familjarëve të viktimave nga vërshimet.

“Humbja e jetëve të njeriut është shumë tragjike”, tha ai gjatë një konference për media.

E sasia e madhe e ujit, ka detyruar autoritetet të mbyllin aeroportin, kurse disa shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike.