BREAKING NEWS

Surpriza të pakëndshme me bilancin e COVID, Ministria e Shëndetësisë jep detajet sa raste të reja janë shënuar 24 orët e fundit

Surpriza të pakëndshme me bilancin e COVID, Ministria e
x

Bota

Përplasja me armë në Elbasan, zbardhet vendimi i Gjykatës për 'Vis Korçarin' dhe dy të akuzuarit e tjerë

Përplasja me armë në Elbasan, zbardhet vendimi i Gjykatës

Gjykata e Elbasanit ka lënë në burg Elvis Çaushllarin (Vis Korçarin), Feliks Filen e Ersi Cekanin. Personat në fjalë pak ditë më parë u përplasën në Elbasan me armë zjarri pas një konflikti. Pas përplasjes mes personave ka mbetur i plagosur Elvis Çaushllari.

File akuzohet për vrasje me dashje e mbetur në tentativë dhe armëmbajtje, Ersi Cekani, 21-vjeç, akuzohet për moskallëzim krimi.

Kujtojmë që arsyeja e përplasjes me armë mësohet të jetë rivaliteti mes grupeve të drogës. Vis korçari mbeti i plagosur dhe u largua me të shpejtë nga vendi i ngjarjes. Me një makinë tjetër ai erdhi te Trauma për t’u mjekuar, por aty është arrestuar në flagrancë nga policia.