BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Bota

Përplasje të dhunshme për largimin e liderit të opozitës, ka viktima

Përplasje të dhunshme për largimin e liderit të

Në Senegal të paktën nëntë persona u vranë në dhunën që shpërtheu dje pas dënimit me dy vjet burg të liderit të opozitës Ousmane Sonko, kandidat për presidencën dhe i kërcënuar me papërshtatshmëri.

Trazirat shpërthyen në kryeqytet dhe në disa qytete të tjera të vendit edhe para zgjidhjes. Universiteti i Dakarit ka marrë pamjen e një fushe beteje. Grupe të rinjsh janë përplasur me gurë me policinë, e cila është kundërpërgjigjur me gaz lotsjellës.

Disa autobusë nga Fakulteti i Mjekësisë, Departamenti i Historisë dhe shkolla kryesore e gazetarisë në Senegal u dogjën dhe zyrat u plaçkitën. Kështu ka bërë të ditur ministri i Brendshëm, Antoine Diome.

“Ne kemi vërejtur me keqardhje dhunën që ka çuar në shkatërrimin e pronës publike dhe private dhe, për fat të keq, patëm nëntë vdekje në Dakar dhe Ziguinchor,” tha ministri në televizionin kombëtar.

Diome gjithashtu konfirmoi se autoritetet kanë kufizuar aksesin në rrjetet sociale në vend, siç vërehet për shembull për Facebook, WhatsApp dhe Twitter.

“Duke marrë parasysh përhapjen e mesazheve të urrejtjes dhe subversive në mediat sociale, shteti i Senegalit ka vendosur me gjithë sovranitetin të pezullojë përkohësisht përdorimin e disa aplikacioneve dixhitale”, tha ministri, duke apeluar për qetësi.

 

Më të lexuarat