BREAKING NEWS

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja çfarë do të ndodhë me temperaturat në 5 ditët e ardhshme

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja
x
BREAKING NEWS

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’ portën e Izraelit, Uzuni realizon një magji të vërtetë (VIDEO)

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’
x
BREAKING NEWS

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po paralajmëron Ervin Karamuço: Skenarët janë shumë të frikshëm, shpresoj të mos ndodhin

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po
x
BREAKING NEWS

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë Vlorën

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x

Bota

Përshkallëzohen konfliktet/ Nuk ka qetësi në Egje, zbardhet lëvizja urgjente e avionëve luftarak të Turqisë, ja çfarë po ndodhë në Greqi

Përshkallëzohen konfliktet/ Nuk ka qetësi në Egje, zbardhet

Vijojnë tensionet në detin Egje. Mediat greke shkruajnë se Turqia ka bërë sërish shkelje të hapësirës ajrore me fluturime mbi ishujt e Egjeut.

Konkretisht, një palë avionë turq F-16 kryen një fluturim në orën 11:05 mbi Kinaro dhe në orën 11:08 mbi Mavra Lerou , në lartësinë 27,000 këmbë.

Në orën 11:09, një palë e dytë F-16 turke bëri një tjetër fluturim mbi Kandeliosa , në 23,000 këmbë.

Prej kohësh Greqia akuzon Turqinë për shkelje të hapësirës së saj ajrore, ndërsa tensionet janë në rritje edhe për shkak të nisjes së kërkimeve për hidrokarbure nga Turqia në detin Egje.