BREAKING NEWS

NJOFTIM I RËNDËSISHËM / Komiteti Teknik i Ekspertëve nxjerr masat e reja për të kufizuar përhapjen e Covid, mbyllen universitetet dhe konviktet, ja çfarë pritet të ndodhë me baret dhe restorantet në Shqipëri

NJOFTIM I RËNDËSISHËM / Komiteti Teknik i Ekspertëve nxjerr
x

Bota

Përshkallëzohen tensionet/ Greqia i tregon ‘dhëmbët’ Turqisë, i dërgon ultimatumin e prerë: Europa brenda pak javësh do...

Përshkallëzohen tensionet/ Greqia i tregon

Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas ka paralajmëruar Turqinë se Europa po e humb durimin e me të.

Me kthimin anijes Oruc Reis në Mesdheun Lindor, Petsas thekson se Turqia ka mashtruar Europën dhe madje edhe disa shtete që besonin se Turqia do bënte hapa pas tashmë janë bindur.

Ai theksoi se Turqia duhet të kuptojë se nëse vijon me sjelljen e saj agresive dhe provokuese, atëherë Europa brenda pak javësh do i vendosë sanksione, të cilat në fakt priteshin në fillim tetori në Samitin e BE por nuk ndodhi pasi tensionet për pak kohë u ulën.