BREAKING NEWS

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike? Kreshnik Spahiu bën parashikimin e BUJSHËM, zbërthen skenarin e ish-kryeministrit: Do ndodhë në shtator. Uroj që ambasadorja Kim të kuptojë këtë!

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike?
x
BREAKING NEWS

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’, zbulon për herë të parë fundin fatal që e pret Sali Berishën pas shpalljes ‘non grata’: Deklarata e Yuri Kim rrugë shpëtimi për Bashën, ja çfarë pritet

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë që ishin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, shoqërohen nga Rama dhe Çuçi (VIDEO)

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14
x

Bota

Përshkallëzohet konflikti mes izraelitëve dhe palestinezëve, Netanyahu del me paralajmërimin e rëndë: Do të vazhdojmë të...

Përshkallëzohet konflikti mes izraelitëve dhe palestinezëve,

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ka paralajmëruar se do të vazhdojë “t’iu përgjigjet me forcë”, sulmeve të raketave, ndërkohë që konflikti me palestinezët në Gaza hyn në ditën e shtatë.

Sipas BBC, përcjell Telegrafi, sulmet ajrore izraelite në Gaza vranë të paktën tre palestinezë të dielën, kanë deklaruar zyrtarët shëndetësorë.

Në anën tjetër raportohet se militantët palestinezë qëlluan me raketa drejt qytetit Tel Aviv, duke bërë që njerëzit atje të iknin drejt strehimoreve.

Lidhur me këtë rast, komuniteti ndërkombëtar ka bërë thirrje për t’i dhënë fund konfliktit të përshkallëzuar.

Të shtunën, presidenti amerikan Joe Biden, telefonoi Netanyahun si dhe presidentin palestinez, Mahmoud Abbas, për të shprehur shqetësimin që ka ai ndaj situatës aktuale midis të dyja palëve.

Deri më tani të paktën 148 njerëz janë vrarë në Gaza, sipas zyrtarëve palestinezë, ndëesa Izraeli ka raportuar 10 të vdekur, përfshirë dy fëmijë.

Izraeli thotë se disa militantë janë midis të vdekurve në Gaza, ndërsa zyrtarët palestinezë të shëndetësisë thonë se në mesin e viktimave janë 41 fëmijë.

Përshkallëzohet konflikti mes izraelitëve dhe palestinezëve,