Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Peshku me fytyrë njeriut zbulohet në pellgun e fshatit kinez (video)

Postuar: 08/11/2019 - 17:49

Një vizitor në një fshat në jug të Kinës u habit kur pa një peshk që dukej se kishte fytyrë njeriu. Krapi kishte shenja që ngjanin me një gojë njeriu, hundë e sy në kokën e tij.
 
 Ka pasur raportime të tjera për krapë me këto tipare si në Azi dhe në Evropë.
 
Në vitin 2010, një 44-vjeçar britanik pa se një krap akuariumi që kishte blerë pesë muaj më parë kishte nisur të zhvillonte tipare si të fytyrës së njeriut, dhe peshku i tij vlerësohej në 40 000 euro.
 
Carp have long been known to carry markings which can look like a human face, but actually seeing one is rare

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 21:47

Teksa forcat amerikane në Siri u zhvendosën drejt fushave të naftës në Deir Ezzor në vijim të tërheqjes nga veriu i Sirisë, Rusia po vijon vendosjen në postet e braktisura nga SHBA.
 

Postuar: 18/11/2019 - 21:36

 Kina ka lunduar dje në ngushticën e Taivanit me aeroplambajtësen e saj të re, disa ditë p

Postuar: 18/11/2019 - 20:29

Autoritetet italiane arrestuan shefin e një kompanie në Napoli pasi punësoi dhjetëra punëtorë pa

Postuar: 18/11/2019 - 20:07

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusog tha se Ankaraja do të nisë një operacion të ri ush

Postuar: 18/11/2019 - 20:04

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kryeministrja e Danimarkës, Mette Frederiksen bënë thirr

Postuar: 18/11/2019 - 19:51

Të paktën tre persona janë vrarë nga disa të shtëna në një Walmart në OklahomaSipas Patrullës s

Postuar: 18/11/2019 - 15:51

Prej dekadash SHBA ka refuzuar t’u shesë Egjiptit avionët gjuajtës F-15 për të mbajtur ve