BREAKING NEWS

Situata e tensionuar politike/ “Për të ardhur keq nëse humbet ky moment”, Komisioneri për zgjerimin, Oliver Varhelyi mesazh të fortë politikës, iu bën thirrjen urgjente

Situata e tensionuar politike/ “Për të ardhur keq nëse
x

Bota

Peshku me fytyrë njeriut zbulohet në pellgun e fshatit kinez (video)

Peshku me fytyrë njeriut zbulohet në pellgun e fshatit kinez (video)
Një vizitor në një fshat në jug të Kinës u habit kur pa një peshk që dukej se kishte fytyrë njeriu. Krapi kishte shenja që ngjanin me një gojë njeriu, hundë e sy në kokën e tij.
 
 Ka pasur raportime të tjera për krapë me këto tipare si në Azi dhe në Evropë.
 
Në vitin 2010, një 44-vjeçar britanik pa se një krap akuariumi që kishte blerë pesë muaj më parë kishte nisur të zhvillonte tipare si të fytyrës së njeriut, dhe peshku i tij vlerësohej në 40 000 euro.
 
Carp have long been known to carry markings which can look like a human face, but actually seeing one is rare

Më të lexuarat