BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

Pësoi aksident të rëndë, aktorja me famë botërore në gjendje kritike për jetën

Pësoi aksident të rëndë, aktorja me famë botërore

Aktorja e njohur Anne Heche ndodhet në gjendje kritike  për jetën pasi u përfshi në një aksident me makinë në Los Anxhelos. Sipas raportimeve të mediave aktorja është shtruar në spital për shkak të lëndimeve  të  shumta pasi makina e saj mori flakë pas aksidentit.

53-vjeçarja fillimisht u përplas në një garazh apartamenti përpara se të largohej. E njëjta makinë më vonë u përplas dhe “dëmtoi rëndë” një shtëpi në lagjen Mar Vista të Los Anxhelosit. Zjarri që pasoi iu desh 59 zjarrfikësve 65 minuta për ta shuar plotësisht.

Ajo ka luajtur në një numër filmash nga vitet 1990, duke përfshirë “Six Days, Seven Nights”, “Donnie Brasco” dhe “I Know What You Did Last Summer”.

Heche njihet edhe për rolin e saj në telenovelën “Another World,” për të cilën një çmim Emmy në 1991. Kujtojmë se ajo shkaktoi një zhurmë të madhe mediatike për shkak të marrëdhënies së saj romantike me moderatoren Ellen DeGeneres në fund të viteve ’90.

 

Më të lexuarat