Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pilotët në grevë, anulohen 400 fluturime në 5 shtete të mëdha europiane

Postuar: 10/08/2018 - 13:39

Nje grevë 24 orëshe e pilotëve të Ryanair sjell kaos total në fluturimet e planifikuara. BBC raporton se greva e planifikuar për të shtunën do të prekë pesë shtete të mëdha europiane. 

Grevën e kanë njoftuar stafi në Gjermani, Suedi, Irlandë, Belgjikë dhe Holandë. Nga një llogaritë e saj numurohen më shumë se 400 fluturime që prite të anulohen dhe rreth 50 mijë pasagjere që do të preken.
Kompania ka njoftuar se 85 % e fluturimeve do të kryhen normalisht dhe pjesës tjetër do t’u ofrohen opsione zgjedhjeje në mënyrë tranzitore.
 
Linja ajrore irlandeze operon me çmimet më të ulta në Europë, ndërsa para Krishtlindjeve të vitit të kaluar, njohu për herë të parë pas 30 vitesh, sindikatat e punonjësve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/08/2018 - 07:32

Sipas një raporti të fundit të Kombeve të Bashkuara grupi i frikshëm i terrorit ISIS ka grumbulluar 30 000 luftëtarë dhe po përgatitet për ofensiva të reja sulmesh nëpër botë.

Postuar: 15/08/2018 - 23:59

Në Australi jetojnë disa nga kafshët më të rrezikshme në botë, të cilat nëse bien në kontakt me n

Postuar: 15/08/2018 - 23:37

Janë të shumta videot që qarkullojnë në internet, teksa shihen shumë turq që djegin dollarët amer

Postuar: 15/08/2018 - 23:21

Prokuroria meksikane caktoi sot një shpërblim prej 30 milionë pesos, ose 1.6 milionë dollarë për

Postuar: 15/08/2018 - 23:15

Në qytetin e Prizrenit, ku jeton një pakicë turke e kanë marr goxha seriozisht një porosi të pres

Postuar: 15/08/2018 - 23:10

Qeveria italiane ka shpallur ditën e shtunë ditë zie kombëtare në nder të viktimave që humbën jet

Postuar: 15/08/2018 - 22:54

Një gjykatë në Turqi ka urdhëruar lirimin nga burgu të Taner Kilic, shef i Amnesty International