BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju, qeshni!

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju,
x
BREAKING NEWS

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që 'Rithemelimi' dërgoi në KQZ (FOTO)

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që
x
BREAKING NEWS

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”, zbulohet komunikimi pak minuta para vrasjeve (Video)

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”,
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja cila ishte lidhja e ish agjentit të FBI-së me Agron Nezën

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja
x
BREAKING NEWS

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për shpalljen time non-grata

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për
x
BREAKING NEWS

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe vëllanë në Gramsh

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen e rëndësishme me këtë vend

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë gjahu, më pas shkoi tek vëllai i tij dhe...

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë
x

Bota

Plagosi një 20 vjeçar, e pëson keq i riu shqiptar, zbardhen detajet e para

Plagosi një 20 vjeçar, e pëson keq i riu shqiptar, zbardhen

Mbrëmjen e djeshme në Francë një 30 vjeçar shqiptar është arrestuar,  pasi ka plagosur me armë zjarri një 20 vjeçar gjatë mbrëmjes së parë të Festivalit të Dritave që po mbahet në Lyon. I plagosuri rëndë tha se kishte qenë shënjestër e një tentative për vrasje.

Në vendngjarje u zbuluan tre gëzhoja plumbash që u drejtuan ndaj të riut, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur. Vëllai i personit të plagosur përshkruajti autorin e tentativës për vrasje si të maskuar dhe të veshur me të zeza.

Pas mesnatës, pra në orët e para të mëngjesit të sotëm, u arrestua shqiptari i cili sapo kishte kryer një tjetër sulm në një metro të qytetit. Pas arrestimit, atij iu sekuestrua një pistoletë me silanciator. Ndërsa aktualisht i riu ndodhet në paraburgimin e komisaritatit të Lyonit. Bëhet  me dije se lokalizimi i tij u bë i mundur pasi qytetarët kishin telefonuar duke denoncuar se një person po i kërcënonte të gjithë përdoruesit e metrosë në Guillotiere të Lyon-it.