BREAKING NEWS

Dridhet vendi/ Tërmeti i fortë në Shqipëri. Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Dridhet vendi/ Tërmeti i fortë në Shqipëri. Ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se shkolla

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se
x
BREAKING NEWS

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...", Karamuço zbulon metodat e reja që po përdorin trafikantët

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...",
x
BREAKING NEWS

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri Kim-Damian Gjiknurit? Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri
x
BREAKING NEWS

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”, ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”, ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë dhe zbardh prapaskenat: Konfrontimi me amerikanët në hotel

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare Penale

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare
x
BREAKING NEWS

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh detaje nga dosja, si u zbulua lidhja e kryebashkiakut të Bulqizës me biznesmenin që i dha tenderin

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh
x

Bota

Plas mes dy superfuqive/ Kina jep alarmin dhe tregon ç'po ndodh: Jemi gati! Anija ushtarake amerikane hyri në ujërat tona

Plas mes dy superfuqive/ Kina jep alarmin dhe tregon ç'po ndodh:

Forcat e armatosura të Kinës u shprehën ditën e sotme se një kryqëzor me raketa të drejtuara të marinës amerikane “hyri ilegalisht” në ujërat pranë ishujve Spratly në Detin e Kinës Jugore, duke shtuar se ata monitoruan kursin e tij dhe më pas e shtynë atë.

“Veprimet e forcave të armatosura amerikane janë një shkelje serioze e sovranitetit dhe sigurisë kombëtare të Kinës”, tha Tian Junli, një zëdhënës i komandës së teatrit jugor të Ushtrisë Çlirimtare Popullore.

Anija në fjalë, kryqëzori me raketa të drejtuara USS Chancellorsville, kohët e fundit kishte kaluar nëpër ngushticën e Tajvanit.Tian tha se lëvizjet e kryqëzorit amerikan treguan se “Shtetet e Bashkuara janë një konsull i rrezikut të sigurisë në Detin e Kinës Jugore dhe është një tjetër provë e hekurt e hegjemonisë së saj detare dhe militarizimit të Detit të Kinës Jugore.”

Nuk kishte asnjë koment të menjëhershëm nga ushtria amerikane.