BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Bota

Plas skandali! Gjurmë kokaine në ambientet e Parlamentit, ngjitur me zyrën e kryeministrit. Zbardhet vendimi që pritet të merret

Plas skandali! Gjurmë kokaine në ambientet e Parlamentit, ngjitur me

Sipas nje hetimi të kryer ne ambiente te parlamentit britanik qe janë testuar per kokaine, gjurme te kësaj droge janë gjetur ne 11 nga 12 ambiente, madje edhe tualetin ne afërsi te zyrës private te Kryeministrit britanik dhe Ministres se Brendshme Priti Patel.

Sipas “The Sunday Times” te Londrës, qentë anti-droge do mund te lejohen ne ambientet e Parlamentit ne përpjekje per te pakësuar përdorimin e drogës ne zemër te politikes britanike.

Gjurmët e drogës se forte, dhe me konkretisht, kokainës, te gjetura ne 11 nga 12 ambientet e testuar ne ndërtesën e parlamentit britanik, Westminster, madje edhe një banje ne afërsi te zyrave private te Kryeministrit dhe Ministres se Brendshme, ka bere qe deputete te rendesishem te kerkojne përfshirjen e qeneve antidroge, ka zbuluar The Sunday Times e Londres.

Ndërtesa e parlamentit ka një histori te njohur dhe te gjate te përdorimit te qeneve kundër lendeve eksplozive, dhe ndoshta ka ardhur koha per qentë anti-droge, ndërkohe qe kryetari i parlamentit ka thene se do njoftoj Policinë per zbulimin e gjurmëve te drogës se forte ne ambientet e te ashtuquajturës, “Nenës se Parlamenteve”.

Vendet e testuara aksesohen vetëm nga ata qe kane leje hyrje parlamentare apo vetëm nga vizitor qe sheqerohen neper ndërtesën e parlamentit nga personat qe do takojnë.

Përdorimi i drogës është shndërruar ne një problem gjithnjë e me shqetësues ne shoqerine britanike, aq sa Kryeministri Boris Johnson ka ndërmarre një sulm 10 vjeçar ndaj linjave telefonike te shpërndarjes se drogës te cilat po shkaktojnë trauma ne shoqëri. Jo pak linja te tilla te shpërndarjes se drogës janë zbuluar se drejtohen edhe nga kriminel shqiptare, dhe te disa kombësive te tjera, pervec krimineleve anglezeve. Duke folur per The Sunday Times, Boris Johnson i meshoj përdorimit te drogës edhe nga pjesëtare te shoqerise se mesme britanike dhe profesionisteve, te cilet sipas tij mendojnë se po kryejnë nje “krim pa viktima”.

Përdoruesit nga shtresa e mesme e shoqerise do mund te humbasin pasaportën si dhe patentat e makinës ne baze te planeve te kryeministrit Johnson. Tregu i drogës ne Britani dhe sidomos ne Londer është mjaft i madh dhe konsumimi i drogave te forta ne kryeqytetin britanik është nder me te përhapurit ne kontinentin evropian, por edhe me gjere.