BREAKING NEWS

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për Shqipërinë, i jep dritën jeshile për të nisur procesin integrues në BE

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për
x
BREAKING NEWS

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik informacionin e rëndësishëm: Ia dolëm edhe kësaj sfide!

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x

Bota

Plas skandali me vaksinat anti-Covid! Zbulohet se çfarë injektonin infermierët kur vaksinonin njerëzit

Plas skandali me vaksinat anti-Covid! Zbulohet se çfarë injektonin

Ministria e Shëndetësisë e Perusë ka nisur hetimet për disa infermierë që akuzohen se vaksinonin njerëzit me shiringa boshe që kishin vetëm ajër. Ministria tha se tre rastet u raportuan gjatë një fushate që filloi në mars për të aplikuar më shumë se 2 milion doza. Mediat kanë raportuar se më 30 prill një grua ishte duke u vaksinuar kur vuri se re infermierja në fillim u përpoq ta vaksinonte me një shiringë të zbrazët. Pasi e kundërshtoi, infermierja ndërroi shiringën dhe mori një vaksinë të vërtetë.

Rastet e shiringave boshe pasojnë një skandal tjetër në Peru që shpërtheu pasi u zbulua se gati 500 njerëz të privilegjuar u vaksinuan fshehurazi, përfshirë Presidentin e atëhershëm Martín Vizcarra, gruan e tij dhe përfaqësuesin diplomatik të Papa Françeskut në Peru, Nicola Girasoli. Peruja deri më tani ka vaksinuar vetëm rreth 2% të popullsisë së saj, përfshirë ata mbi 80 vjeç, mjekët dhe personeli shëndetësor që trajtojnë pacientët me COVID-19. Vonesat në aplikimin e vaksinave kanë bërë që shumë peruan të pasur ose të fuqishëm të udhëtojnë në Shtetet e Bashkuara për të marrë vaksina.

Më të lexuarat