BREAKING NEWS

A është ai politikani që përmendet në përgjime? Reagon për herë të parë Taulant Balla

A është ai politikani që përmendet në përgjime?
x
BREAKING NEWS

Vrasja e gruas shtatzënë, paralajmërohet vendimi drastik në qeveri, ministrja lëshon thirrjen e fortë

Vrasja e gruas shtatzënë, paralajmërohet vendimi drastik në
x
BREAKING NEWS

Karamuço plas deklaratën e fortë dhe ngre dyshime: Droga e Fierit ka lidhje me hakerimin iranian, porositësit përshkruanin...

Karamuço plas deklaratën e fortë dhe ngre dyshime: Droga e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e pathëna për Çervanaku: E njihnin si bamirës

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e pathëna për
x
BREAKING NEWS

Gara për kreun e forumit rinor të PD, Kokalari ‘sulmon’ Berishën: Kur ke një biznes dhe gabon, fajtori është pronari, po bëheshin gjëra që...

Gara për kreun e forumit rinor të PD, Kokalari ‘sulmon’
x
BREAKING NEWS

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/ Plas sherri në studio, kandidati për Bashkinë e Tiranës i kthehet keq Fevziut: A ka mundësi, programin e ka partia

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/
x
BREAKING NEWS

Deklarata "shokuese" e kandidatit Gert Bogdani: Paratë e krimit...

Deklarata "shokuese" e kandidatit Gert Bogdani: Paratë e
x
BREAKING NEWS

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i LGBT-së”/ Zotimi i pazakontë i kandidatit në Primaret e PD-së: Nuk shkel mbi...

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i
x

Bota

'Po lufton për jetën e tij', deklarata e bujshme për Putinin: Ai ka frikë se do të vritet, ja arsyeja fatale

'Po lufton për jetën e tij', deklarata e bujshme për

Vladimir Putin po ‘lufton për jetën e tij’ dhe ka frikë se mund të vritet nëse Rusia pëson humbje të tjera të rënda pas çlirimit të Khersonit, ka pohuar një figurë e lartë e inteligjencës ukrainase.

Oleksiy Arestovich, një këshilltar i shefit të shtabit të Volodymyr Zelensky, tha se rimarrja e territorit të kontrolluar nga Rusia ka rritur në mënyrë dramatike frikën në Kremlin se Ukraina do të fitojë luftën.

Ai tha për The Times se ‘Putini është shumë i frikësuar sepse nuk ka falje në Rusi për carët që humbin luftërat”, ndërsa shtoi se “nëse ai e humb luftën, të paktën në mendjet e rusëve, do të thotë fundi. Fundi i tij si figurë politike. Dhe ndoshta edhe në kuptimin fizik.”

Rëndësia e madhe e Khersonit për Kremlinin, si për shkak të lidhjes së tij me Krimenë e aneksuar dhe portin e Odesës të Ukrainës në perëndim e bëri atë një humbje të turpshme për Putinin kur ai urdhëroi trupat e tij të tërhiqeshin javën e kaluar.