BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x
BREAKING NEWS

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me teorinë e frikshme, ja si zyrtari i lartë rus po e përgatit terrenin për të marrë vendin e Vladimir Putinit

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me
x

Bota

“Po na provokojnë”, Lukashenko akuza të rënda ndaj Ukrainës: Kievi po tenton të bombardojë Bjellorusinë

“Po na provokojnë”, Lukashenko akuza të rënda ndaj

Presidenti bjellorus, Alexander Lukashenko, ka akuzuar Ukrainën se ka tentuar të godasë strukturat ushtarake në territorin bjellorus disa ditë më parë, duke shtuar megjithatë se të gjitha raketat janë kapur.

“Ata na provokojnë. Duhet t’ju themi: tre ditë më parë, ndoshta pak më gjatë, nga territori i Ukrainës u përpoqën të godasin strukturat ushtarake në territorin e Bjellorusisë.

Por falë Zotit, sistemi i mbrojtjes ajrore Pantsir arriti të kapte të gjitha raketat që ishin lëshuar nga forcat e armatosura të Ukrainës”, tha Lukashenko gjatë një takimi në prag të Ditës së Pavarësisë.

Duke folur për Perëndimin, Lukashenko deklaroi se Bjellorusia i sheh dhe i kupton provokimet e Perëndimit, por nuk dorëzohet sepse “paqja e keqe është më e mirë se një luftë e mirë”.