BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që ndaloi dhunimin e Gert Shehut

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që
x
BREAKING NEWS

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më ftojnë sot si drejtues në polici nuk pranoj. Ja arsyeja e fortë

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime të forta: Gerti Shehu mund të jetë i rekrutuar nga shërbime inteligjence

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i menjëhershëm i policisë

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh detaje të forta dhe zbulon lëvizjet e fundit të prokurorisë

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e Berishës për agresorin

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e
x
BREAKING NEWS

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër autoritetet: Hetimi për sulmin ndaj Berishës duhet të niste më shpejt, policia duhet të...

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i fuqishëm në Mitrovicë, dyshohet se...

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i
x

Bota

Ç'po ndodh? Situata katastrofike bën kërdinë, stuhia rrëzon shtëpitë dhe zyrat në det në këtë shtet (VIDEO)

Ç'po ndodh? Situata katastrofike bën kërdinë, stuhia

Linjat e energjisë janë rrëzuar dhe shtëpitë janë rrëzuar në det, pasi stuhia shkatërrimtare ‘Fiona’ goditi vijën bregdetare të Kanadasë.

Ngjarje të tilla të motit janë të rralla në Kanada dhe policia ka deklaruar se stuhia ishte e paparë ndonjëherë.

BBC shkruan se ushtria është vendosur në Nova Scotia për të ndihmuar me operacionin e pastrimit të vendit.

Disa provinca pësuan shira të rrëmbyeshëm dhe erëra me shpejtësi deri në 160 km/h, duke shkaktuar përmbytje dhe ndërprerje të energjisë elektrike.

Paralajmërimet për stuhitë tropikale janë lëshuar për provincat e Atlantikut të Nova Scotia, Prince Edward Island, Newfoundland dhe New Brunswick, si dhe në pjesë të Quebec.

Në Port aux Basques, me një popullsi prej 4,067 banorësh, përmbytjet intensive rrëzuan në det disa shtëpi dhe ndërtesa zyrash.

Aktualisht zona është në gjendje të jashtëzakonshme.

“Kjo është gjëja më e tmerrshme që kam parë ndonjëherë në jetën time“, tha gazetari Rene Roy.

Ai shtoi se shumë shtëpi kanë mbetur si një grumbull rrënojash në oqean, ndërsa shumë rrugë tashmë janë zhdukur.

Zyrtarët vendas më vonë konfirmuan se të paktën 20 shtëpi ishin shkatërruar, pas rënies në det.

Kompanitë e energjisë kanë paralajmëruar se mund të duhen ditë për të rivendosur energjinë elektrike, pasi shpejtësia e erës mbetet shumë e lartë për të filluar punën në linjat e rrymës të rrëzuara.