BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Bota

Po pastronin liqenin, zhytësit nuk ‘iu besojnë syve’ nga ajo që zbulojnë

Po pastronin liqenin, zhytësit nuk ‘iu besojnë syve’ nga

Biçikleta, kasaforta dhe madje edhe armë u gjetën në një liqen në Bruksel gjatë pastrimit ditën e sotme. Rreth 30 zhytës u futën në liqen, përballë Place Flasse, në komunën Ixel në Bruksel.

Sipas kreut të pastrimit publik, Nabil Mesaudi, rreth pesë deri në gjashtë tonë mbeturina u hoqën. Por gjatë pastrimit u zbuluan katër armë, njëra prej tyre shumë e vjetër dhe një pushkë si dhe gjashtë kasaforta. Qershorin e kaluar, 12 kasaforta të tjera u gjetën në liqen dhe u morën. Në të njëjtën kohë, u gjetën shumë gota dhe shishe, ndërsa vlen të theksohet se liqeni është afër shumë restoranteve. Mbeturinat u mbushën mbi një kamion.