BREAKING NEWS

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën ironinë ‘therëse’: Nuk besoj se është efekti i Benetit dhe Luizit (video)

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën
x
BREAKING NEWS

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja ime ka filluar t’i shqetësojë të tre

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja
x
BREAKING NEWS

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për kryetarin e ri, vjen reagimi i parë i Tabakut

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për
x
BREAKING NEWS

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja çfarë ndodhi në gjyqin për lirimin nga burgu të Tahirit

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja
x
BREAKING NEWS

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme të Tahirit për të dalë ligjërisht nga burgu

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme
x
BREAKING NEWS

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e frikshëm: Tre muajt në vijim pritet të shkojë deri në vlerën...

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt Shqipërisë, Dumani habit me deklaratën: Nuk është kompetencë e SPAK, iu takon...

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez
x

Bota

“Po përballemi me kërcënime ndaj sigurisë tonë”/ Putin më i sigurt se kurrë, bën paralajmërimin e frikshëm: Populli rus i gatshëm të mbrojë të ardhmen e vendit!

“Po përballemi me kërcënime ndaj sigurisë

Rusia po përballet me kërcënime të drejtpërdrejta për sigurinë dhe sovranitetin e saj, ka deklaruar presidenti rus Vladimir Putin të mërkurën në një ceremoni në Kremlin për dhënien e disa çmimeve për gratë në Ditën Ndërkombëtare të Gruas. 

Në të njëjtën kohë, ai njohu gatishmërinë e popullit për të “mbrojtur të ardhmen dhe për të mbrojtur të vërtetën”.

“Tani që Rusia po përballet me kërcënime të drejtpërdrejta ndaj sigurisë dhe sovranitetit të saj, ne shohim shumë shembuj të guximit dhe vendosmërisë, guximit dhe vullnetit për të mbrojtur të vërtetën, për të mbrojtur njerëzit dhe vetë të ardhmen e shtetit tonë”, tha ai.

Kreu i shtetit uroi pjesëmarrëset e ceremonisë dhe të gjitha gratë, duke e cilësuar festën të mrekullueshme dhe të dashur për të gjithë. “Ndoshta në vendin tonë nuk ka industri të tilla, fusha aktiviteti ku gratë nuk do të arrinin rezultate serioze, të konsiderueshme”, tha presidenti rus.