Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja çfarë thotë kryeministri Rama  

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja
x

Bota

Po përdorte telefonin teksa ndodhej në vaskë, 15-vjeçares i ndodh e papritura fatale

Po përdorte telefonin teksa ndodhej në vaskë, 15-vjeçares

Një 15-vjecare nga Moska ka humbur jetën teksa po lahej në vaskë dhe u godit nga rryma elektrike. E mitura, e identifikuar si Anna K qëndroi rreth një orë në tualet ndërsa fqinjët thanë se kishte rrjedhje uji nga tavani.

Dyshimet e para të policisë mbeten tek goditja nga rryma elektrike pasi celulari i saj po karikohej. Mediat ruse raportojnë se ishte njerku i saj që theu derën e tualetit dhe e gjeti të pajetë në vaskën e mbushur me ujë.

Familjarët thanë se një lavatriçe rrobash kishte shkaktuar edhe më parë rrymë elektrike në banjë. Pas ekzaminimeve, mjekët thanë se i mori jetën shoku elektrik ndërkohë që është bërë shpesh herë thirrje që të mos përdoren pajisjet e tilla pranë ujit.