BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x
BREAKING NEWS

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive në PD, largohet sekretari i PD dhe 13 anëtarë Kryesie në këtë qytet të vendit: Basha po e kthen në një parti klienteliste (Publikohet letra)

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive
x
BREAKING NEWS

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë “funeralin” e tij, as florinjtë nuk i bëjnë më punë, i mbyllën çdo derë në Uashington

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë
x
BREAKING NEWS

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po i dërgojnë amerikanët mesazh SPAK të hapë dosjet e PPP?

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po
x
BREAKING NEWS

E TRISHTË! Gjen vdekjen e papritur ish-zyrtarja e lartë shqiptare, dyshohet se ra nga kati i 5 i banesës (EMRI+FOTO)

E TRISHTË! Gjen vdekjen e papritur ish-zyrtarja e lartë shqiptare,
x

Bota

Panik në botë! Dominimi i variantit indian po përhapet me shpejtësi, ky është shteti që pëson një rritje të lartë të infektimit në Evropë (GRAFIKU)

Panik në botë! Dominimi i variantit indian po përhapet me

Varianti indian po shkakton panik sidomos në Britaninë e Madhe që ka marrë një përhapje të një shkalle më të gjërë në Evropë duke ia kaluar edhe Spanjës.

Statistikat e përpunuara nga platforma kërkimore me bazë në Universitetin e Oksfordit “Our World in Data”, tregojnë se mesatarisht 107.3 persona për një milionë në Britaninë e madhe kanë rezultuar pozitivë për virusin çdo ditë, gjatë javës së fundit.

Britania, prej muajsh ishte një nga vendet një nga vendet më pak të prekura në kontinent, pasi nisi përpara BE-së procesin e vaksinimit ndërsa pjesa më e madhe e vendeve evropiane ishin të goditura nga një valë e dytë e pandemisë.

Por, prania e variantit infektues Delta ka bërë që shkalla e infektimit në vend të rritet sërish, duke e detyruar Kryeministrin Boris Johnson të shtyjë planin për lehtësimin e masave.

Britania e Madhe është tashmë përpara 43 vendeve të tjera Evropiane të përfshira në statistikë. Pasohet nga Spanja me 104.6 raste për 1 milionë banorë, e ndjekur nga Letonia  (92.1) dhe Andorra (90.6).

Italia, një nga vendet evropiane më të goditura nga pandemia marsin e kaluar tani numëron vetëm 28.5 raste për i milionë banorë.

Panik në botë! Dominimi i variantit indian po përhapet me