BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ish-efektivin e policisë: Na del të jetë...

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x

Bota

“Po planifikonin sulme terroriste?”/ Irani arreston 10 militantë të ISIS-it

“Po planifikonin sulme terroriste?”/ Irani arreston 10

Irani tha se ka arrestuar 10 militantë, që dyshohet se janë të lidhur me grupin militant Shteti Islamik (IS). Ata janë arrestuar nën dyshimet se po planifikonin të kryenin sulme gjatë riteve fetare gjatë muajit të Muharremit, që nisi më 30 korrik.

Në deklaratën e lëshuar më 4 gusht, Ministria iraniane e inteligjencës, i identifikojë të arrestuarit si “terroristë të pafe zionistë” dhe akuzoi Izraelin se i ka punësuar ata për të kryer sulme.

Kjo ministri nuk publikoi emrat e militantëve të dyshuar të IS-it dhe po ashtu nuk tha se në cilën qendër paraburgimi po mbahen.

Në deklaratën, të publikuar nga agjencia e lajmeve Fars që është e lidhur me Gardën Revolucionare Islamike të Iranit, u tha se personave të arrestuar u janë gjetur mjete shpërthyese, pajisje të komunikimit dhe armë.

Arrestimet u kryen në dy lokacione, një në perëndim dhe një në lindje të Iranit. Këto operacione u kryen në tri ditët e fundit, tha Ministria e Inteligjencës.

Autoritetet në Iran thanë se ka pasur përleshje në një lokacion ku janë kryer arrestime, duke raportuar se janë plagosur dy agjentë të inteligjencës iraniane.

Në vitet e fundit, veçanërisht pas sulmit të armatosur ndaj Parlamentit e Iranit dhe ndaj varrit të Ayatollah Ruhollah Khomeinit më 2017, institucionet e Iranit shpesh raportojnë se arrestojnë militantë të IS-it, para kryerjes së sulmeve të planifikuara./ REL