BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Bota

“Po vriten shumë njerëz”/ Agjencia e OKB bën paralajmërimin e frikshëm: Lufta po arrin në një pikë...

“Po vriten shumë njerëz”/ Agjencia e OKB bën

Lufta po arrin një “pikë pa kthim kur asnjë rregullat nuk respektohen”, ka thënë kreu i një agjencie të ndihmës së OKB-së.

Ka pasur goditje të drejtpërdrejta në 17 objekte të Agjencisë së Ndihmës dhe Punës të Kombeve të Bashkuara që nga 7 tetori, ku mijëra palestinezë të zhvendosur ishin strehuar, tha komisioneri i përgjithshëm Philippe Lazzarini, pa specifikuar se kush i kreu sulmet.

Midis tyre ishin dy shkolla të goditura të premten dhe të shtunën, al Falah/Zeitoun dhe al Fakhoura, ku ishin strehuar deri në 11,000 njerëz, tha ai.

“Kjo është një tjetër provë se askush dhe askund nuk është i sigurt në Gaza. Edhe një herë, strehimoret që synonin të ofronin siguri dhe mbrojtje për civilët janë goditur, duke vrarë shumë njerëz, përfshirë fëmijë,” tha Lazzarini.

“Këto akte jo vetëm që bien në kundërshtim me rregullat e luftës, por gjithashtu tregojnë një shpërfillje totale për njerëzimin”, përfundoi ai.

Më të lexuarat