BREAKING NEWS

Frrok Çupi plas ‘BOMBËN’ për Sali Berishën, paralajmëron zhvillime të forta: Jam i bindur. Pas arrestimit të tij do të...

Frrok Çupi plas ‘BOMBËN’ për Sali Berishën,
x
BREAKING NEWS

“Kjo është marrëzi”, Frrok Çupi reagon për ngjarjen e bujshme dhe plas deklaratën e fortë: Po tentojnë të...

“Kjo është marrëzi”, Frrok Çupi reagon
x
BREAKING NEWS

Presidenca në alarm për seancën e shkarkimit, Ilir Meta sulmon Gjykatën Kushtetuese dhe bllokon zgjedhjet vendore

Presidenca në alarm për seancën e shkarkimit, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Escobar me agjendë të qartë kundër korrupsionit të politikanëve shqiptarë, shmanget takimi me Ilir Metën, ja kë pritet të takojë

Escobar me agjendë të qartë kundër korrupsionit të
x
BREAKING NEWS

Azgan Haklaj dhe Kreshnik Spahiu: Berisha besëprerë, kërkon murosjen e PD përmes sharlatanëve, ata që i shkojnë pas s’kanë moral të flasin

Azgan Haklaj dhe Kreshnik Spahiu: Berisha besëprerë, kërkon
x
BREAKING NEWS

8 dhjetori, Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat: Ja pse Ramiz Alia dërgoi Berishën te studentët, misioni që kishte Saliu dhe si u kthye befas në antikomunist

8 dhjetori, Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat: Ja pse Ramiz Alia dërgoi
x
BREAKING NEWS

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës
x

Bota

Policia e angazhuar me helikopterë dhe dron, jepen 1 mln dollarë për këdo që gjen këtë 4-vjeçare

Policia e angazhuar me helikopterë dhe dron, jepen 1 mln dollarë

Qeveria australiane ka akorduar një shpërblim prej 1 milion dollarësh për këdo që jep informacion të nevojshëm për gjetjen e 4-vjeçares Cleo Smith, e cila u zhduk mbrëmjen e së shtunës ndërsa qëndronte në një kamping me familjen e saj.

“Shpresoj që dikush të na ndihmojë. Nëse shpërblimi motivon dikë për të ndihmuar në kthimin në shtëpi të vogëlushes Cleo, atëherë jemi të lumtur që ta ofrojmë”, u shpreh ministri i Brendshëm, Paul Papalia.

Ngjarja e rëndë u regjistrua më 16 tetor, kur nëna e Cleo u zgjua në mëngjesë dhe vuri re se vajza e saj e madhe ishte zhdukur nga çadra e kampingut së bashku me çantën e saj.

Çifti kontrolloi zonën me shpresën së vogëlushja ishte dikur rrotull dhe më pas njoftoi policinë, e cila u angazhua me helikopter dhe dronë.

Ndërkohë, kërkimet vijojnë më intensitet dhe po hetohet dhe pista e rrëmbimit.