BREAKING NEWS

Del fotoja/ Vrasja makabre që tronditi Durrësin, kjo është gruaja, nënë e tre fëmijëve që u vra sot me levë nga bashkëshorti

Del fotoja/ Vrasja makabre që tronditi Durrësin, kjo është
x

Bota

Policia kap bandën e trafikut të kokainës në penisët plastikë

Policia kap bandën e trafikut të kokainës në penisët
Policia tha se sekuestruar dhjetra penisë artificialë të mbushur me kokainë në shtëpinë e një çifti që menaxhonte një restorant peruan në Argjentinë.
 
Anëtarët e bandës akuzohen për trafik kokaine të fshehur në lodrat zbukuruese që shiteshin në dyqanet e festave në zonën ‘me drita të kuqe’ të La Plata, 36 milje në jug të kryeqytetit Buenos Aires.
 
Në një video të policisë tregoheshin 10 format falike që shërbenin si mbajtëse të drogës, që u gjetën në shtëpinë e çiftit peruan që besohet se drejtonte organizatën.
 
Më shumë se 1 kg kokainë, gjysmë kg marijuanë dhe droga të tjera u gjetën në shtëpinë e çiftit që menaxhonte restorantin Little Corner. 
 
Hetuasit thanë se aksioni erdhi prej interceptimit të telefonatave dhe kodeve të veçanta qëe përdornin klientët në bisedat e tyre; “gjyshja” prezantonte 10 gramë kokainë, ndërsa “bebja” ishte 5 gramë.
 
“Më dërgo tre gjyshe te shtëpia ime,” kishte thënë një klient, sipas policisë.
 
“Tre gjyshe e dy bebe?” pyeste trafikanti.
 
Hetimet ndaj bandës kishin nisur në janar dhe përfshinin agjentë të kamufluar si dhe rreth 400 orë përgjime telefonike.