Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Policia kap bandën e trafikut të kokainës në penisët plastikë

Postuar: 20/09/2019 - 16:40

Policia tha se sekuestruar dhjetra penisë artificialë të mbushur me kokainë në shtëpinë e një çifti që menaxhonte një restorant peruan në Argjentinë.
 
Anëtarët e bandës akuzohen për trafik kokaine të fshehur në lodrat zbukuruese që shiteshin në dyqanet e festave në zonën ‘me drita të kuqe’ të La Plata, 36 milje në jug të kryeqytetit Buenos Aires.
 
Në një video të policisë tregoheshin 10 format falike që shërbenin si mbajtëse të drogës, që u gjetën në shtëpinë e çiftit peruan që besohet se drejtonte organizatën.
 
Më shumë se 1 kg kokainë, gjysmë kg marijuanë dhe droga të tjera u gjetën në shtëpinë e çiftit që menaxhonte restorantin Little Corner. 
 
Hetuasit thanë se aksioni erdhi prej interceptimit të telefonatave dhe kodeve të veçanta qëe përdornin klientët në bisedat e tyre; “gjyshja” prezantonte 10 gramë kokainë, ndërsa “bebja” ishte 5 gramë.
 
“Më dërgo tre gjyshe te shtëpia ime,” kishte thënë një klient, sipas policisë.
 
“Tre gjyshe e dy bebe?” pyeste trafikanti.
 
Hetimet ndaj bandës kishin nisur në janar dhe përfshinin agjentë të kamufluar si dhe rreth 400 orë përgjime telefonike.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 18:39

Pak pasi u dhanë vendimet e burgimeve të gjata për udhëheqësit e lëvizjes separatiste katalanase nga gjykata e lartë e Madridit, rrugët e Barcelonës nisën të mbusheshin me protestues  kryesisht në sheshin Plaza

Postuar: 14/10/2019 - 18:39

Pas shumë përplasjeve i është dhënë lamtumira e fundit 35-vjeçares, e cila ndërroi jetë në mes të

Postuar: 14/10/2019 - 17:03

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se nuk mund të luftojë kundër aleatëve të NATOs, Turqi

Postuar: 14/10/2019 - 15:45

Presidenti i Kinës ka lëshuar një paralajmërim duke thënë se çdo përpjekje për ndarjen e Kinës

Postuar: 14/10/2019 - 15:44

Partia konservatore në pushtet, Ligji dhe Drejtësia, është fituese e shumicës në zgjedhjet parl

Postuar: 14/10/2019 - 15:38

Në procesin historik gjyqësor kundër liderëve separatistë katalanas, Gjykata e Lartë e Madridit

Postuar: 14/10/2019 - 15:37

Në zgjedhjet komunale në Hungari ka humbur dukshëm partia Fidesz e kryeministrit Viktor Orban.