BREAKING NEWS

Koronavirusi në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë përditëson të dhënat: Ja sa persona janë konfirmuar pozitivë në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë
x

Bota

Politika në zi, humb jetën parakohe ish-deputetja dhe ish-ministrja e njohur, gjendet e vdekur në banesë

Politika në zi, humb jetën parakohe ish-deputetja dhe ish-ministrja e

Një lajm i trishtë vjen ditën e sotme nga politika, ku ka humbur jetën Jole Santelli, president e rajonit të Kalabrisë.Politikania, pjesë e Forza Italia, është gjetur e pajetë në banesën e saj në Cosenza gjatë natës së shkuar, shkruajnë mediat italiane.

Politika në zi, humb jetën parakohe ish-deputetja dhe ish-ministrja e

Santelli, që mbushte 52 vjeç në dhjetor, ishte prej kohësh në luftë me kancerin.E para grua presidente e Rajonit të Kalabrisë, Santelli ka qenë më herët edhe deputete, për here të parë në vitin 2001.

Në vitet 2001 dhe 2006 ka mbajtur edhe postin e ministres së drejtësisë gjatë qeverisë Berlusconi II dhe III.

Politika në zi, humb jetën parakohe ish-deputetja dhe ish-ministrja e

E diplomuar në universitetin e Sapienzas në Romë, ajo ishte anëtarësuar në Forza Italia që në vitin 1994.

Politika në zi, humb jetën parakohe ish-deputetja dhe ish-ministrja e