BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Bota

Politika në zi, ndahet nga jeta në moshën 65-vjeçare ministri i njohur i Jashtëm (Emri+Foto)

Politika në zi, ndahet nga jeta në moshën 65-vjeçare

Ministri i Punëve të Jashtme të Bjellorusisë, Vladimir Mackay, ka ndërruar jetë papritur sot në moshën 65-vjeçare, raporton Sputnik Bjellorusia.

“Ministri i Punëve të Jashtme të Bjellorusisë, Vladimir Mackay, vdiq papritur” , raporton agjencia duke cituar përfaqësuesin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të vendit, Anatoli Glaz .

Mackey kishte planifikuar të fliste me homologun e tij rus, Sergei Lavrov , të hënën.

Vladimir Mackay lindi më 5 gusht 1958. Që nga viti 1993, ai shërbeu në shërbimin diplomatik të Bjellorusisë, ishte ishte nënkryetar i shërbimit të protokollit shtetëror të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Bjellorusisë, përfaqësues i Republikës në Këshillin e Evropës, këshilltar në ambasadën në Francë, shef i departamentit të bashkëpunimit pan-evropian të Ministrisë së Punëve të Jashtme.

Nga viti 2000 deri në vitin 2008 ka qenë asistent i presidentit të Bjellorusisë , ndërsa në periudhën 2008-2012 ka qenë shef i administratës presidenciale. Ai u emërua Ministër i Punëve të Jashtme më 22 gusht 2012.

Më të lexuarat