BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x

Bota

Politika në zi/ Ndërron jetë presidenti i parë i këtij vendi (Emri+ Foto)

Politika në zi/ Ndërron jetë presidenti i parë i këtij

Presidenti i parë i Moldavisë, Mircea Snegur, ka vdekur në moshën 83-vjeçare, tha sot ish-zëvendëspresidenti i qeverisë moldave, Constantin Tabiza.

Politika në zi/ Ndërron jetë presidenti i parë i këtij

“Më 13 shtator, në orën 23:30, ish-presidenti i Republikës së Moldavisë Mircea Snegur humbi betejën kundër një sëmundjeje të pashërueshme ”, ka shkruar Tabiza në Facebook.

Ai nuk ka bërë të ditur asnjë detaj tjetër.

Mircea Snegur, një ish-komunist, ishte president nga 1990 deri në 1997 dhe mbikëqyri shkëputjen e Moldavisë nga Bashkimi Sovjetik dhe tranzicionin drejt pavarësisë.

Presidentja Maia Sandu shpalli të shtunën një ditë zie kombëtare për Snegur në këtë vend të vogël që kufizohet me Rumaninë dhe Ukrainën.

“Ai jetoi në kohë historike dhe luajti një rol të rëndësishëm në promovimin e pavarësisë, lirisë dhe sovranitetit të vendit”, shkroi Sandu në Facebook.