BREAKING NEWS

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të SPAK. Zbardhet çfarë u vendos për 'fatin' e tyre

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të
x
BREAKING NEWS

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses dhe 5 gjyqtarëve të GJL (EMRAT)

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë fund jetës, zbardhet arsyeja e aktit ekstrem, dalin pamje nga vendi ku vdiq gazetari dhe analisti (VIDEO)

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë
x
BREAKING NEWS

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të rëndësishme”, Frrok Çupi ‘shigjeton’ qeverinë: Ai nuk ka keq vetëm ministrat, por edhe...

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga kati i katërt i banesës (EMRI+FOTO)

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x

Bota

Politikani i njohur dënohet me 10 mijë euro gjobë për nxitje të urrejtjes dhe abuzimit racor

Politikani i njohur dënohet me 10 mijë euro gjobë për nxitje

Kandidati presidencial i ekstremit të djathtë në Francë, Eric Zemmour, u dënua të hënën me 10 mijë euro gjobë për nxitje të urrejtjes dhe abuzimit racor.

Zemmour, 63 vjeç, i përshkroi fëmijët emigrantë të pashoqëruar si "hajdutë", "vrasës" dhe "përdhunues" gjatë një programi të shtatorit 2020 në kanalin televiziv CNeës, në të cilin ai ishte i ftuar si ekspert.

“Ata nuk kanë çfarë të bëjnë këtu, janë hajdutë, janë vrasës, janë përdhunues, kaq janë, duhet të kthehen dhe të mos vijnë më. Është një pushtim i përhershëm" dhe "një problem i politikës së imigracionit".

Ai nuk mori pjesë në gjyqin në nëntor dhe nuk ishte i pranishëm as gjatë komunikimit të vendimit. Zemmour e konsideroi vendimin si "një dënim ideologjik dhe marrëzi" dhe njoftoi se do të apelojë.

Prokurorët kishin kërkuar që ai të gjobitet me 100 euro dita për 100 ditë, në total 10,000 euro, ose të dërgohet në burg nëse nuk paguan.

Një përfaqësues i zyrës së prokurorit publik kishte thënë se komentet e Zemmour ishin "përçmuese, skandaloze", tregonin "refuzim të dhunshëm" dhe "urrejtje" të popullsisë emigrante dhe kishin kaluar "kufijtë e lirisë së shprehjes".

Më të lexuarat