Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pompeo: Trump mund të takohet me presidentin e Iranit

Postuar: 10/09/2019 - 20:12

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të martën se Presidenti Donald Trump mund të takohet me Presidentin iranian Hassan Rouhani në sesionin e ardhshëm të Asamblesë së Përgjithshme të OKB pa "asnjë parakusht".
 
Zoti Pompeo i bëri komentet në një konferencë shtypi ku njoftoi sanksione të reja ndaj disa grupeve iraniane, duke përfshirë Gardën Revolucionare Islamike të vendit, duke vazhduar praktiken e kontestuar te ofertave per biseidme dhe njekohesisht te shtimit te presionit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 21:51

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Urusla von del Leyen, e mbrojti sot vendimin e saj për të emëruar mes anëtarëve të rinj të KE një zyrtar përgjegjës për, siç thuhet, Mbrojtjen e Mënyrës Evropiane të Jet

Postuar: 16/09/2019 - 21:44

Tre persona vdiqën dhe të paktën 222 të tjerë janë infektuar në epideminë më të madhe të lister

Postuar: 16/09/2019 - 20:09

Një vajzë 10-vjeçare nga Texas ka vdekur dje në spital dy javë pasi kontaktoi amebën e rrallë t

Postuar: 16/09/2019 - 19:52

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un invited ka ftuar presidentin amerikan Donald Trump të vi

Postuar: 16/09/2019 - 19:43

Falë shpërndarjes ndërkombëtare dhe shikueshmërisë në mbarë botën, Turqia renditet vendi i dytë

Postuar: 16/09/2019 - 19:04

Ushtria ruse nisi të hënën ushtrimet vjetore strategjike.
 

Postuar: 16/09/2019 - 18:44

Një video shokuese është publikuar së fundmi nga Daily Mail, ku shfaqet një arab saudit duke film