Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pragë, aksidentohet rëndë autobusi, 3 të vdekur, 30 të plagosur

Pragë, aksidentohet rëndë autobusi, 3 të vdekur, 30 të plagosur

Postuar: 12/01/2018 - 19:19

Të pktën tre njerëz u vranë sonte dhe rreth 30 u plagosën pas një aksidenti të rëndë mes një autobusi dhe një veture në periferinë urbane të kryeqytetit të Çekisë.
 
Zëdhënsja e policisë Monika Schindlova: "Nga përplasja u vranë tre njerëz, shoferi i veturës dhe dy njerëz në autobuz”.
 
Disa nga pasagjerët e plagosur ishin ende të bllokuar në autobus, i cili pas daljes nga rruga ishte përplasur me një pemë.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 40

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/12/2018 - 19:12

Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker, as ketë herë nuk u tregua i vetë-përmbajtur para fillimit të një mbledhje të rëndësishme.Juncker luajti me flokët e një zyrtareje femër në hyrjen e selisë së Komis

Postuar: 16/12/2018 - 16:23

Një shpërthim i madh ndodhi në një restorant në rrethin Hiragishi të Odës së Toyohirës në Sapporo

Postuar: 15/12/2018 - 23:09

Tragjedi në shtëpinë e Stuttgart, pasditen e të shtunës.

Postuar: 15/12/2018 - 22:57

Shekulli i 20-të i hapi rrugën medias masive, me të cilën e gjithë bota jeton në moment ndryshi

Postuar: 15/12/2018 - 20:02

Vullkani italian në Campi Flegrei po jep sinjale ‘zhurme’ për herë të parë pas 400

Postuar: 15/12/2018 - 19:28

Ushtarët e Koresë së Veriut dhe ata të Jugut, për herë të parë kanë kaluar vijën kufitare që nd

Postuar: 15/12/2018 - 19:04

Një katakombë 4,400-vjeçare e ndërtuar për një "inspektor hyjnor" të quajtur "Wa