BREAKING NEWS

Sa do të kapërcejnë temperaturat? Njihuni me parashikimin e motit për datën 6 korrik 2022

Sa do të kapërcejnë temperaturat? Njihuni me parashikimin e motit
x
BREAKING NEWS

Priten valë arrestimesh? Kryemadhi plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron politikanët: Ja lista e ministrave që përfundojnë në burg

Priten valë arrestimesh? Kryemadhi plas deklaratën e fortë dhe
x
BREAKING NEWS

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje të reja: Ja ku qëndron problemi! Kikia: Totalisht e pafalshme për drejtësinë, skema më e madhe pas firmave piramidale

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe nxjerr aferën me firmën e Edi Ramës: Arben Ahmetaj...

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe
x
BREAKING NEWS

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”, Kryehetuesi i komunizmit zbulon pse kërkohej arrestimi i gjyshit të Edi Ramës

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”,
x
BREAKING NEWS

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe gjëra të tjera që nuk i kam publikuar ende, institucionet nuk më kthejnë përgjigje edhe pse...

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe
x
BREAKING NEWS

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i bën thirrje qeverisë: Kjo vjen si rrjedhojë e...

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja e Ilir Metës

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja
x

Bota

Prag lufte/ Vjen paralajmërimi i frikshëm, sigurohet 'një bankë gjaku', zbulohet lëvizja e fshehtë e Mosës. Pranë Ukrainës janë dërguar edhe…

Prag lufte/ Vjen paralajmërimi i frikshëm, sigurohet 'një

Agjencia e lajmeve Reuters ka zbuluar një tjetër lëvizje domethënëse të Rusisë, në mes të konfliktit të ndezur që ka ngjallur frikën e një lufte të mundshme ndaj Ukrainës.

Duke cituar “tre zyrtarë amerikanë”, Reuters raporton këtë të shtunë se Rusia dyshohet se ka zhvendosur “një bankë gjaku” dhe materiale të tjera mjekësore pranë Ukrainës.

Zyrtarët e cituar nga agjencia e lajmeve Reuters, argumentuan se ky ishte një nga “treguesit konkretë” nëse Moska ishte e gatshme të niste një luftë apo jo.

“Zbulimi i furnizimeve me depozita gjaku” nga zyrtarë të paidentifikuar amerikanë “plotëson pazëllin në mes të paralajmërimeve në rritje të SHBA-së se Rusia mund të përgatitet për një pushtim të ri të Ukrainës,” vë në dukje Reuters në shkrimin e publikuar më 29 janar.

Furnizimet me depozita gjaku kanë një jetëgjatësi të shkurtër, zakonisht rreth 14 ditë kur ruhen në frigorifer.

Dy nga zyrtarët e cituar në raport i thanë Reuters se furnizimet me gjak u dërguan “brenda javëve të fundit”, por nuk dhanë një afat kohor specifik.

Raporti erdhi në të njëjtën ditë kur zyrtari i lartë i Pentagonit, Gjenerali Mark Milley, paralajmëroi se ndikimi i një pushtimi të mundshëm nga Rusia do të ishte “i tmerrshëm” dhe do të çonte në viktima të shumta.