BREAKING NEWS

Ministria nxjerr shifrat, tregon sa persona u konfirmuan me koronavirus në 24 orët e fundit

Ministria nxjerr shifrat, tregon sa persona u konfirmuan me koronavirus në
x

Bota

Pranoi të injektonte në trup vaksinën anti-COVID të Universitetit të Oksfordit, ndërron jetë papritur 28 vjeçari

Pranoi të injektonte në trup vaksinën anti-COVID të

Bëhet me dje se një 28 vjeçar brazilian që mori pjesë si vullnetar në provën klinike të vaksinës së përgatitur nga kompania AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit ka humbur jetën ditën e sotme.

Lajmin e bëri të ditur Autoriteti Shëndetësor Brazilian, Anvisa, të cilët thanë se edhe pas kësaj ngjarje do të vazhdojë zhvillimi i vaksinës anti-COVID.

Ndërkohë nuk u dhanë të dhëna të tjera për vdekjen e 28 vjeçarit, duke mos u specifikuar në cilat kushte dhe nga cilat ndërlikime ka ardhur vdekja e personit që ka marrë pjesë në hetimin e vaksinës.