BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x

Bota

Presidenti Biden "lan duart" dhe nuk merr përgjegjësi për inflacionin: Çmimet kanë qenë në rritje që kur kam marrë detyrën 

Presidenti Biden "lan duart" dhe nuk merr përgjegjësi

Presidenti amerikan Joe Biden tha se nuk mban përgjegjësi për shifrat e inflacionit në SHBA, tha ai ditën e sotme, duke argumentuar se çmimet ishin në rritje kur ai mori detyrën.

Duke refuzuar t’i përgjigjet çdo pyetjeje për balonën spiune kineze që fluturonte mbi Montana, Biden u tha gazetarëve se ai do t’u përgjigjej pyetjeve vetëm për numrat e ekonomisë së janarit.

Ai u përgjigj me një ‘jo’ të prerë kur u pyet nëse merrte ndonjë përgjegjësi për rritjen e çmimit nën presidencën e tij. “Inflacioni ishte këtu kur unë mora detyrën në presidencë”, tha Biden.

“E mbani mend se si ishte ekonomia kur erdha këtu? Inflacioni po rritej. Ne nuk po prodhonim asgjë në vend. Ishim në vështirësi ekonomike serioze.’

Inflacioni në janar 2021 kur Biden mori detyrën ishte 1.4%, ndërsa shifrat e fundit të dhjetorit ishin 6.5% , nga një kulm prej 9% në qershor 2022.

Më të lexuarat