BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Bota

Presidenti Biden ndez 'dritën jeshile': Jam i gatshëm të flas me Putin, ja kushti i vetëm

Presidenti Biden ndez 'dritën jeshile': Jam i gatshëm

Presidenti i SHBA Joe Biden tha të enjten se ishte i gatshëm të fliste me Vladimir Putin për herë të parë që nga pushtimi i Ukrainës nëse udhëheqësi rus dëshiron vërtet t'i japë fund luftës.

"Unë jam i përgatitur të flas me zotin Putin nëse ai ka interes që të vendosë një mënyrë për t'i dhënë fund luftës. Ai nuk e ka bërë këtë ende", tha Biden në një konferencë të përbashkët shtypi me homologun e tij francez, Emmanuel Macron, i cili ka mbajtur dialogun me Putinin.

Biden i përshkroi veprimet e Rusisë në Ukrainë si "të sëmura" dhe tha se nuk kishte plane të menjëhershme për të kontaktuar Putinin. 

Ai po fliste në një konferencë të përbashkët shtypi me presidentin francez Emmanuel Macron, i cili ishte bashkuar me të në Shtëpinë e Bardhë për bisedime. 

Dyshja u zotua më parë se do të kërkonte llogari nga Rusia për krimet e dyshuara të luftës në Ukrainë.