BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x

Bota

Presidenti bjellorus në panik pas vdekjes së dyshimtë të ministrit të Jashtëm, zbardhet vendimi i menjëhershëm

Presidenti bjellorus në panik pas vdekjes së dyshimtë të

Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, mori papritur masa drastike paraprake, duke shkarkuar gjithë stafin e tij të kuzhinës, pas vdekjes së papritur të ministrit të Jashtëm të vendit të tij, Vladimir Mackay.

Presidenti bjellorus dhe miku i ngushtë i presidentit rus , Vladimir Putin, zëvendësoi kuzhinierët, shërbëtorët dhe rojet, duke i dhënë një shtysë të re skenarëve se ministri i jashtëm është helmuar.

Lajmi për ndryshimin e stafit në Pallatin Presidencial të Bjellorusisë u transmetua përmes kanaleve Telegram të Rusisë dhe Ukrainës, pa asnjë konfirmim zyrtar ende, megjithëse zërat për diplomatin e sprovuar dhe veteranin e inteligjencës Mackay janë të shumta.

Kujtojmë që këto masa vijnë 24 orë pas vdekjes së ministrit të Jashtëm, Vladimir Mackay në rrethana të paqarta, ndërsa mediat ndërkombëtare shkruajnë se dyshohet se ai është helmuar.

 

Më të lexuarat