BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Bota

Presidenti Erdogan valë shkarkimesh, largon nga puna tre zyrtarë të lartë, lira turke bie në pikiatë

Presidenti Erdogan valë shkarkimesh, largon nga puna tre zyrtarë

Tre anëtarë të Komitetit të Politikës Monetare të Bankës Qendrore janë shkarkuar nga presidenti Erdogan, teksa lira vendase ka pësuar një ulje rekord.

Në vend të tyre janë emëruar dy zyrtarë të rinj në vend të tyre.

Të shkarkuarit janë zëvendës Guvernatorët e Bankës, Semih Toman dhe Ugur Namek, si dhe një anëtar i Komitetit të Politikës Monetare, Abdullah Yavas.

Pas njoftimit, lira turke ra në nivelin më të ulët rekord kundrejt dollarit, duke i çuar humbjet e saj që nga fillimi i vitit në 19%, duke ngritur “shqetësimet” mbi politikën monetare.