BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x
BREAKING NEWS

Moska në prag të falimentimit, Putini i ka ditët e numëruara, liderët më të fuqishëm të botës i japin goditjen përfundimtare “Carit”, ja çfarë po ndodh në Rusi

Moska në prag të falimentimit, Putini i ka ditët e
x

Bota

Presidenti kinez i bën paralajmërimin e fortë NATO-s: Kujdes me zgjerimin e aleancës, mund të përsëritet...

Presidenti kinez i bën paralajmërimin e fortë NATO-s: Kujdes me

 

Presidenti kinez Xi Jinping ka paralajmëruar sot NATO-n që të bëjë kujdes me zgjerimin e aleancës, duke sjellë si shembull atë që po ndodh në Ukrainë.

Gjatë fjalimit të tij në virtual në prag të samitit të BRICS me liderët e Rusisë, Indisë, Brazilit dhe Afrikës së Jugut ai tha se “kriza e Ukrainës është një thirrje zgjimi”, duke theksuar se rreziqet e një “zgjerimi të aleancave ushtarake” dhe një “kërkimi për sigurinë e dikujt në kurriz të të tjerëve”, mund të sjellë luftëra të reja.

Kina, India dhe Afrika e Jugut abstenuan në një rezolutë të OKB-së që dënon pushtimin rus të Ukrainës, ndërsa Pekini dhe Nju Delhi kanë lidhje të forta ushtarake dhe energjetike me Moskën.

 

Më të lexuarat