BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x
BREAKING NEWS

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të shtëna me armë, dalin me shpejtësi detajet e minutave të fundit

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të
x
BREAKING NEWS

Dërgimi i emrave të komisionerëve në KQZ, Nazarko "zbërthen" lëvizjen e Berishës: Provokim, ja mesazhi "i fshehtë"

Dërgimi i emrave të komisionerëve në KQZ, Nazarko
x

Gossip

Priten 'skandale' nga familja mbretërore, Prince Harry 'plas' bombën menjëherë: U rrita nga...(VIDEO)

Priten 'skandale' nga familja mbretërore, Prince Harry

Duka dhe Dukesha e Sussex duket se nuk kanë hezituar dhe kanë treguar të pathënat e familjes mbretëore që në transmetimin e episodit të parë. Në episodin startues të këtij dokumentari që ka shkaktuar reagime të shumta nga gjithë shikuesit, tregohet edhe sulmi ndaj vendimit të Buckingham Palace për të mos bashkëpunuar me dokumentarin e tyre gjashtëpjesësh që përshkruan miqësinë, martesën dhe Megxit-in e tyre.

Si pjesë e marrëveshjes së tyre prej 100 milionë dollarësh me Netflix, çifti i ndërgjegjshëm për privatësinë ka dorëzuar një sërë fotografish dhe video nga marrëdhënia e tyre, duke përfshirë momentin kur Harry propozoi në 2017 dhe filmoi veten në sallën VIP në Heathroë ndërsa emigroi në mars 2020. 

Tre episodet e para përmbajnë një seri deklaratash që do të shqetësojnë babain e tij Mbretin Charles III, duke përfshirë pretendimin e Harry-t se ai u rrit "fjalë për fjalë" nga një "familje e dytë" në Afrikë, ku ai zgjodhi të kalonte periudha tre mujore në fund të adoleshencës, dhe të njëzetat pasi u pajtua me vdekjen e nënës së tij.

Harry përshkruan gjithashtu një 'nivel të madh paragjykimi të pavetëdijshëm' në Familjen Mbretërore - duke iu referuar Princeshës Michael të Kentit që mban një karficë fyese të stilit Blackamoor përpara gruas së tij në Pallatin Buckingham. Sipas raportimeve, Mbretëria e Bashkuar është raciste dhe më e fiksuar pas racës sesa SHBA-ja, me Meghan që deklaroi se "nuk u trajtua vërtet si një grua e zezë" derisa erdhi në Britani. 

Harry këmbënguli që vendimi i tij për t'u martuar me Meghan e veçon atë nga familja e tij sepse ishte nga zemra e tij dhe jo sepse ajo 'do t'i përshtatej familjes.

Duka i Sussex tha: Unë mendoj se për kaq shumë njerëz në familje, veçanërisht për burrat, mund të ketë një tundim ose një dëshirë për t'u martuar me dikë që do t'i përshtatej formës në krahasim me dikë me të cilin ndoshta jeni të destinuar të jeni. . Dallimi midis marrjes së vendimeve me kokën ose zemrën tuaj. Dhe mamaja ime sigurisht i mori shumicën e vendimeve të saj - nëse jo të gjitha - nga zemra e saj. Dhe unë jam djali i nënës sime.

Do të ketë gjithashtu disa aspekte të serialit që ka të ngjarë të zemërojnë Princin ëilliam, duke përfshirë vendimin e vëllait të tij më të vogël për të përdorur një video nga intervista e nënës së tyre në BBC me Martin Bashir, e cila Princi i Uellsit tha se nuk duhet të shfaqet më kurrë. Duke justifikuar vendimin, Harry i tha dokumentarit të tij: Ajo u ndje e detyruar të fliste për të. Sidomos në atë intervistë për Panorama. Mendoj se të gjithë tani e dimë se ajo ishte mashtruar për të dhënë intervistën, por në të njëjtën kohë ajo tha të vërtetën e përvojës së saj.

Meghan gjithashtu godet formalitetin e familjes mbretërore, duke përshkruar takimin me Princin dhe Princeshën e Uellsit të veshur me xhinse të grisura dhe këmbë zbathur. Duke diskutuar atë që ndodhi, ajo tha: 'Isha një përqafim. Unë kam qenë gjithmonë një përqafim, nuk e kuptoja se kjo është vërtet e bezdisshme për shumë britanikë.