BREAKING NEWS

Listat e hapura/ Kryeministri Rama del live dhe jep qëndrimin e PS (VIDEO)

Listat e hapura/ Kryeministri Rama del live dhe jep qëndrimin e PS (VIDEO)
x

Bota

Pritet tjetër ciklon, ”Nisarga” pritet të godasë këtë shtet, më i prekuri nga COVID-19

Pritet tjetër ciklon, ”Nisarga” pritet të godasë

Pas ”Amphan” India tashmë do të përballet me një tjetër ciklon. ”Nisarga” është emri i ciklonit të ri që do të jetë më i forti prej 1981 dhe kryesisht pritet të godasë Mumbain.

Ndryshe nga ”Amphan” që erdhi nga ngushtica e Bengalit, ”Nisarga” do të jetë nga deri arab dhe do godasë Mumbain dhe pjesën perëndimore të Indisë.

Mumbai ka 1 mijë e 400 viktima dhe 40 mijë të infektuar nga COVID-19 dhe është qyteti më i infektuar në Indi. Autoritetet kanë marrë masa dhe kanë evakuar mijëra banorë për në lartësitë e vendit që mos preken nga cikloni.