BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Bota

Procesi i dixhitalizimit, 'trembet' Erdogan: Turqia, një nga vendet më të ekspozuara ndaj lajmeve të rreme

Procesi i dixhitalizimit, 'trembet' Erdogan: Turqia, një nga

Presidenti truk Recep Tayyip Erdo?an ka deklaruar se Turqia është ndër vendet më të ekspozuara ndaj lajmeve të rreme pasi procesi i dixhitalizimit vazhdon të përshpejtojë përhapjen e dezinformatave.

"Turqia është një nga vendet më të ekspozuara ndaj lajmeve të rreme në botë për shkak të vendndodhjes së saj strategjike, politikave origjinale që ndjek dhe qëndrimit të saj parimor për çështjet rajonale dhe globale," tha Erdogan.

Samiti dy-ditor filloi në Stamboll të premten për të trajtuar tema globale në fushën e komunikimit strategjik. Duke u mbledhur nën temën "Komunikimi Strategjik në Epokën e Pasigurisë", platforma përmban 52 folës nga më shumë se 24 vende dhe një audiencë të shquar prej mbi 3,000 personash.

Erdogan tha se përmes dixhitalizimit po ndodhin transformime të mëdha për sa i përket mjeteve të komunikimit dhe burimeve të lajmeve, duke shtuar se ndotja e informacionit dhe përhapja e dezinformatave janë dy nga sfidat më të theksuara të periudhës aktuale. Presidenti theksoi se kanalet dixhitale po përdoren më shpesh si një mjet psikologjik në tensionet dhe garat ndërshtetërore.

“Hipokrizia gjatë luftës sonë të drejtë kundër organizatave të përgjakshme terroriste, veçanërisht Deash, FETÖ dhe PKK, e ka zbuluar vazhdimisht këtë të vërtetë goditëse. Së fundi, gjuha e disa organizatave të shtypit dhe medias ndërkombëtare që ne dëshmuam pas aktit terrorist në rrugën Istiklal pothuajse u fut në duart e autorëve," shtoi ai.