Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Rikthehen telashet për Berishën, të mërkurën rihapet gjyqi i Izet Haxhisë, thirren dëshmitarët e parë për vrasjen e Hajdarit

Rikthehen telashet për Berishën, të mërkurën rihapet
x

Bota

Protestat në Bjellorusi, Lukashenko nuk dorëzohet, takohet me Putin dhe i kërkon...

Protestat në Bjellorusi, Lukashenko nuk dorëzohet, takohet me Putin

Vijojnë protestat në Bjellorusi, ku demostruesit kërkojnë përmbysjen e sistemit të Presidentit Lukashenko.

Ndërkohë vetë Lukashenko ditën e sotme është takuar me presidentin rus Putin në qytetin e Soçit.

Sipas Kremlinit, Rusia ka rënë dakord t'i japë Bjellorusisë një hua prej 1.5 miliardë dollarësh, ndërsa presidenti bjellorus kërkoi mbështetje që qeveria e tij të mos përmbysej nga protestat që mbledhin me qindra mijëra njerëz në shesh.

Protestat në Bjellorusi po shtypen me dhunë, ndërkohë që shefja e Këshillit të OKB-së për të Drejtat e Njeriut ka bërë thirrje që akuzat mbi Lukashenko duhet të hetohen.