BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Bota

Protestoi kundër luftës, autoritetet ruse marrin vendimin drastik ndaj gazetares

Protestoi kundër luftës, autoritetet ruse marrin vendimin drastik ndaj

Ministria e Punëve të Brendshme ruse ka lëshuar një urdhër arresti për gazetaren Marina Ovsyannikova.

Në mars, gjatë programit të lajmeve të mbrëmjes në Kanalin e Parë të televizionit rus, Ovsyannikova u shfaq pas prezantueses televizive Ekaterina Andreyeva, duke mbajtur një pankartë ku shkruhej “Jo luftës”.

Më pas gazetarja u arrestua, ndërsa të nesërmen u gjobit dhe u lirua. Më pas u nis për në Gjermani.

Në korrik, pas kthimit të saj, ajo u gjobit dy herë në bazë të artikullit “shpifja për forcat e armatosura” për një postim kundër luftës në Facebook dhe për deklaratat që u bëri gazetarëve.

Në mesin e gushtit gazetarja u la në arrest shtëpie me akuzën e përhapjes së “lajmeve të rreme” për ushtrinë ruse dhe për pjesëmarrje në një marshim kundër luftës përballë Kremlinit. Më 1 tetor, ish-bashkëshorti i saj njoftoi se ajo ishte arratisur nga arresti me vajzën e saj.

Avokati i Ovsyannikova, Dmitry Zakhvatov, i tha Novaya Gazeta.Europe se ai nuk dinte asgjë për mundësinë që klientja e tij të kishte ikur.