BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x

Bota

"Pse je i vetmi djalë...", Joe Biden humb sërish qetësinë me gazetarin, ja pyetja që e revoltoi

"Pse je i vetmi djalë...", Joe Biden humb sërish

Presidenti i zgjedhur Joe Biden, ende pa marrë detyrën ka nisur përplasjet me mediat.

Ai humbi qetësinë me një reporter të CBS News, i cili e pyeti në lidhje me planin e tij për të rikthyer fëmijët në klasa gjatë pandemisë COVID-19.

Shkëmbimi i tensionuar u zhvillua pikërisht kur Biden dhe Nënpresidentja e zgjedhur Kamala Harris po përfundonin një takim me Kryetaren e Dhomës Nancy Pelosi.

Biden u kërkoi gazetarëve të largoheshin, por Bo Erickson, një reporter i CBS News i cili ka mbuluar Biden dhe fushatën e tij, i bëri presidentit të zgjedhur një pyetje.

'Zoti Biden, task forca COVID tha se është e sigurt që fëmijët të kthehen në klasa', dëgjohet të thotë Erickson, ndërsa reporterët e tjerë po largohen nga dhoma.

Erickson më pas pyet nëse Biden do të inkurajojë sindikatat e mësuesve për të bashkëpunuar në kthimin e studentëve në shkolla.

‘Pse je i vetmi djalë që bën gjithmonë pyetje?’, tha Biden i acaruar, ndërsa nuk pranoi t'i përgjigjej.

Në Twitter, shumë persona u zemëruan nga qëndrimi i Biden për Erickson, ndërsa gazetari u vlerësua për pyetjen e bërë.

‘Ishte një pyetje e shkëlqyer që meriton një përgjigje nga Biden,’ shkroi reporteri i Washington Examiner Jerry Dunleavy.